Başkanın Mesajı


Merhaba sevgili Kadıköylüler,

Aklımızdaki, hayalimizdeki Kadıköy, daha insanca, daha çağdaş, daha özgür bir ilçeyse birlikte sonsuz olanaklar yaratabiliriz. Biz biliyoruz ki, dayanışmanın gücüyle oluşturacağımız bir yerel yönetim, hayal olmayacak. Hayallerimizi örgütlerken Kadıköy’ü çok daha yaşanabilir kılmak için Kadıköy halkının yol arkadaşlığına ihtiyacımız var.

Biz biliyoruz ki yerel yönetimde söz hakkına sahip olan ilçe halkına bu iradeyi teslim etmek; herkesin Kadıköy’ün yönetiminde sorumluluk almasını getirecektir. Bu anlamda demokratik değerlerle, dayanışma ilişkileriyle güçlendireceğimiz bir yaşamı, mahallelerimizden, ilçemizden kurmak hiç de zor olmayacaktır. Yaşadığımız alanların kullanım hakkına sahipsek dönüştürme, yeniden düzenleme hakkına, iradesine de sahip olacağız.

Kadıköy’de oturan, Kadıköy’de çalışan, Kadıköy’de sosyalleşen herkesin söz hakkı olduğu bir yerel yönetim anlayışı, çok daha özgür bir Kadıköy yaratma cesaretimizi yüreklendiriyor.

Çünkü bizler, sorunların mahallelere hapsolduğu, çözümsüzlüğün kanıksandığı değil, somut, köklü çözümlerin hayata geçirildiği bir ilçede yaşamayı hak ediyoruz. 
Bu yüzden de tüm Kadıköylülerle eşit ve özgür bir yerel yönetimi birlikte kuracağız.

Sayfayı Paylaş
Kapat

Aykurt Nuhoğlu

Kadıköy Belediye Başkanı