DEFNE PARK ÇOCUK KİTAPLARI ŞENLİĞİ
ETKİNLİK PROGRAMI
08-12 HAZİRAN 2022
08 HAZİRAN ÇARŞAMBA
ATÖLYE*
15.00 – 15.50 Dodo Kitap Okuyor, Bütün Çocuklar Bizim Derneği Gönüllüleri / 9-12 yaş
Atölye Kontenjanı: 25 Kişi
Defne Park Çocuk Kütüphanesi
15.00 – 15.40 Keçe Kitap Ayracı Atölyesi, Fatma Cucumlu / 9-12 Yaş
Atölye Kontenjanı: 10 Kişi
Atölye Alanı
16.00 – 16.45 Tohum Topu Yapıyoruz Atölyesi, Bütün Çocuklar Bizim Derneği Gönüllüleri / 6-12 yaş
Atölye Kontenjanı: 25 Kişi
Bütün Çocuklar Bizim Derneği Standı
16.00 – 18.00 Çizgi Roman Atölyesi, Sibel Bozkurt / 10-15 yaş
Atölye Kontenjanı: 10 kişi
Atölye Alanı
*Atölyelerimize katılım rezervasyonludur, etkinlik tarihinden bir gün öncesi itibarıyla; 0216 356 72 53 no’lu telefonu arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
SAHNE ETKİNLİKLERİ
13.00- Çocuk Sanat Merkezi İle Müziğin Büyülü Dünyası Kitaplarla Buluşuyor.
İMZA ETKİNLİKLERİ
Uçan At Yayınları
12.00
Recep Kayalı
09 HAZİRAN PERŞEMBE
ATÖLYE*
13.30 – 14.30 Mini Filozofi Seda Acar ile Çocuklar için Felsefe Atölyesi, Seda Acar / 6-9 yaş
Atölye Kontenjanı: 20 Kişi
Defne Park Çocuk Kütüphanesi
15.30 -17.30 Karakter Tasarımı Atölyesi, Gökçe Akgül / 9-12 yaş,
Atölye Kontenjanı: 10 kişi
Atölye Alanı
17.45- 18.30 Yap Boz Atölyesi, Fatma Cucumlu / 6-9 yaş
Atölye Kontenjanı: 10 Kişi
Atölye Alanı
18.45-19.45 Atıklardan Enstrüman Tasarım Atölyesi, Yeşil Karıncalar /5-12 yaş,
Atölye Kontenjanı: 12 kişi
Atölye Alanı
*Atölyelerimize katılım rezervasyonludur, etkinlik tarihinden bir gün öncesi itibarıyla; 0216 356 72 53 no’lu telefonu arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
SAHNE ETKİNLİKLERİ
18.00 – 18.40 Müzikli Masal Saati
Anlatıcı: Özge Sarıkurt Saraç
Müzisyen: Faysal Macit
7-11 yaş
Sahne
İMZA ETKİNLİKLERİ
Doğan Yayınları/Doğan Çocuk
11:00 - 13:00
Banu Savu
Kırmızı Kedi Yayınevi
11.00
Verda Anıl
Uçan At Yayınları
12.00
Adil İzci
Yeni İnsan Yayınevi
13.00
Selen Gezer
Yeni İnsan Yayınevi
13.30
Çiler Çelikler
Yeni İnsan Yayınevi
14.30
Meftun Kocakaya Bayır
10 HAZİRAN CUMA
ATÖLYE*
13.00 – 15.00 Manga Atölyesi, Yağmur Damla Saylan / 10-15 yaş,
Atölye Kontenjanı: 10 kişi
Atölye Alanı
15.00 – 15.45 Tohum Topu Yapıyoruz Atölyesi, Bütün Çocuklar Bizim Derneği Gönüllüleri / 6-12 yaş
Atölye Kontenjanı: 25 Kişi
Bütün Çocuklar Bizim Derneği Standı
16.00 – 18.00 Karikatür Atölyesi, Erhan Candan / 7-10 yaş,
Atölye Kontenjanı: 10 kişi
Atölye Alanı
17.00 – 17.50 Masallara Yolculuk Atölyesi, Yasemin Uygur / 4-8 yaş
Atölye Kontenjanı: 14 Kişi
Defne Park Çocuk Kütüphanesi
18.30 – 19.15 Geri Dönüşüm Atölyesi, Fatma Cucumlu / 5-7 yaş
Atölye Kontenjanı: 10 kişi
Atölye Alanı
*Atölyelerimize katılım rezervasyonludur, etkinlik tarihinden bir gün öncesi itibarıyla; 0216 356 72 53 no’lu telefonu arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
SAHNE ETKİNLİKLERİ
Funky Kids Çocuk Şarkıları Konseri
20.00
FİLM GÖSTERİMİ
21.00 - Cüneyt Cebenoyan Çocuk ve Sinema Buluşmaları
Rocca Dünyayı Değiştiriyor Film Gösterimi
Yönetmen: Katja Benrath
Oyuncular: Luna Maxeiner, Caspar Fischer- Ortmann, Luise Richter
101 dk.
+8 yaş
İMZA ETKİNLİKLERİ
Kırmızı Kedi Yayınevi
11.00
Demet Ekmekçioğlu
Yapı Kredi Yayınları
11.30
Görkem Kantar Arsoy
Uçan At Yayınları
12.00
Tuğba Güven Alkan
Yeni İnsan Yayınevi
13.00
Meltem Ulu
Doğan Yayınları/Doğan Çocuk
14.00
Eda Albayrak
Yeni İnsan Yayınevi
15.00
Didem Güzey Ekinci
11 HAZİRAN CUMARTESİ
ATÖLYE*
11.00 – 12.30 Gökçerella ile Kitaptan Dramaya, Gökçe Tuncer / 8-10 yaş
Atölye Kontenjanı: 14 Kişi
Defne Park Çocuk Kütüphanesi
11.30- 12.15 3 Boyutlu Kartpostal Atölyesi, Fatma Cucumlu / 5-7 yaş
Atölye Kontenjanı:10 kişi
Atölye Alanı
14.00- 15.30 Gökçerella ile Kitaptan Dramaya, Gökçe Tuncer / 10-12 yaş
Atölye Kontenjanı: 14 Kişi
Defne Park Çocuk Kütüphanesi
14.30-16.30 Manga Atölyesi, Yağmur Damla Saylan / 10-15 yaş,
Atölye Kontenjanı:10 kişi
Atölye Alanı
15.45- 16.30 Tohum Topu Yapıyoruz Atölyesi, Bütün Çocuklar Bizim Derneği Gönüllüleri / 6-12 yaş
Atölye Kontenjanı: 25 Kişi
Bütün Çocuklar Bizim Derneği Standı
16.30 – 17.15 Kitaplarla Şarkı Söylüyoruz, Sezin Ekser / 2-4 yaş
Atölye Kontenjanı: 10 Kişi
Defne Park Çocuk Kütüphanesi
16.50-17.35 Keçe ile Kitap Ayracı Atölyesi Fatma Cucumlu / 9-13 yaş
Atölye Kontenjanı:10 kişi
Atölye Alanı
18.00-19.00 Kâğıt Yapım Atölyesi, Yeşil Karıncalar /5-12 yaş,
Atölye Kontenjanı: 12 kişi
Atölye Alanı
*Atölyelerimize katılım rezervasyonludur, etkinlik tarihinden bir gün öncesi itibarıyla; 0216 356 72 53 no’lu telefonu arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
SAHNE ETKİNLİKLERİ
16.00 – Hayalbaz Oyun Atölyesi
Bir Bavul Masal
Yazan,Yöneten,Kukla Tasarım : Mehmet Erbil
Oyuncu: Mehmet Erbil
Gitar: Evren Gülseven
+4 yaş
FİLM GÖSTERİMİ
21.00 - Cüneyt Cebenoyan Çocuk ve Sinema Buluşmaları
Çok Uzakta Film Gösterimi
Yönetmen: Sarah Winkenstette
Oyuncular: Yoran Leicher, Anna König, Andreas Nickl
89 dk.
+8 yaş
İMZA ETKİNLİKLERİ
Doğan Yayınları/Doğan Çocuk
11:00
Tülin Kozikoğlu
Uçan At Yayınları
12.00
Mahmut Yıldırım
Kırmızı Kedi Yayınevi
14.00
Sema Günaydın Çınar
12 HAZİRAN PAZAR
ATÖLYE*
11.00 – 11.50 Kitaplarla Şarkı Söylüyoruz, Sezin Ekser / 4-5 yaş
Atölye Kontenjanı: 10 Kişi
Defne Park Çocuk Kütüphanesi
11.30 – 13.30 Fanzin Atölyesi, Anıl Gürak / 10-15 yaş,
Atölye Kontenjanı: 8 kişi
Atölye Alanı
13.00 – 13.45 Tohum Topu Yapıyoruz Atölyesi, Bütün Çocuklar Bizim Derneği Gönüllüleri / 6-12 yaş
Atölye Kontenjanı: 25 Kişi
Bütün Çocuklar Bizim Derneği Standı
13.30 – 14.20 Mini Filozofi Seda Acar ile Çocuklar için Felsefe Atölyesi, Seda Acar / 6-9 yaş
Atölye Kontenjanı: 20 Kişi
Defne Park Çocuk Kütüphanesi
14.30-15.15 Masallara Yolculuk Atölyesi, Yasemin Uygur / 2-4 yaş
Atölye Kontenjanı: 14 Kişi
Defne Park Çocuk Kütüphanesi
14.30 – 16.30 Fanzin Atölyesi, Anıl Gürak / 10-15 yaş,
Atölye Kontenjanı: 8 kişi
Atölye Alanı
16.00 -16.50 Kendi Kitabımı Yazıyorum Atölyesi, Yasemin Uygur / 7-9 yaş
Atölye Kontenjanı: 12 Kişi
Defne Park Çocuk Kütüphanesi
*Atölyelerimize katılım rezervasyonludur, etkinlik tarihinden bir gün öncesi itibarıyla; 0216 356 72 53 no’lu telefonu arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
SAHNE ETKİNLİKLERİ
13.00- Müzikli Masal Saati
Anlatıcı: Roza Erdem
Müzisyen: Faysal Macit
7-11 yaş
Sahne
İMZA ETKİNLİKLERİ
Doğan Yayınları/Doğan Çocuk
12.00 - 16.00
Tunç Balaban
Uçan At Yayınları
12.00
Necati Güngör
Yeni İnsan Yayınevi
14.00
Nebahat Barış
Yapı Kredi Yayınları
14.00
Arif Düzgün Akbayır
STANDLAR
1001 Çiçek Yayınları
Adeda Yayıncılık
Akademi Çocuk
Akılçelen Yayınları
Alfa Kitap
Almidilli Yayınları
Altın Kitaplar
Arkadaş Yayınları
Artemis Çocuk
Aspendos Yayınları
Beta Kids
Beyaz Balina
Bilgi Küpü Yayınları
Bloktest Yayınları
Bütün Çocuklar Bizim Derneği
Büyülü Fener
Can Yayınları
Çınar Yayınları
Çikolata Yayınları
Delidolu Yayınları
Desen Yayınları
Doğan Çocuk
Doğan Yayınları
Eksik Parça Yayınları
Epsilon Yayınları
Everest Yayınları
Günışığı Kitapları
Kapı Yayınları
Kelime Yayınları
Kırmızı Kedi Çocuk
Koridor Yayınları
Martı Yayınları
Marvel
Masal Perest Kitapları
National Geographic Kids
Nemesis Yayınları
Nesin Yayınevi
Novakids
Paralel Evren
Pötikare Yayıncılık
Redhouse Kidz
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Tekir Kitap
Tudem Eğitim
Tudem Kültür
Tübitak Yayınları
Uçan At Yayınları
Uçanbalık Yayınları
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayınları
Yeni İnsan Yayınevi